Mevlana Mh. Namık Kemal Cd. Manolya Sk. No:17/1 Ataşehir/İst.

Soğuk Oda Kapıları

27.02.2020
1.174
Soğuk Oda Kapıları

Soğuk Oda Kapılarının Özellikleri

Soğutma sistemleri içerisinde önemli bir yere sahip olan soğuk oda kapıları mutlaka standartlara uygun şekilde üretilmektedir. Bu durum soğuk oda panelleri, soğuk hava deposu gibi ortamlar için de geçerlidir. Bunların sağlanabilmesi için hizmet amacıyla tercih edilen firmanın mutlaka işinde deneyimli, profesyonel ve uzman olması gerekmektedir. Bu sayede alınacak olan hizmetin kalitesi biraz daha artacaktır. Endüstriyel soğutma sistemlerinin her biri günlük yaşam için öneme sahip olduğundan kalitenin yüksek olması işlerin daha verimli şekilde tamamlanabilmesini sağlayacaktır. Soğutma sistemleri ile ilgili herhangi bir iş yapılmak istenildiğinde firmanın müşterilerine bununla ilgili geniş bilgi verebilmesi önemlidir. Bu sayede müşteri memnuniyetinin düzeyi de artmış olacaktır.

Soğuk Oda Kapıları Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Soğuk oda panelleri ve kapıları mutlaka ihtiyaca uygun şekilde üretilmelidir. Buna göre kapılar yüksek kalitede, estetik ve kullanışlı olmalıdır. Menteşeli tip kapılar ile sürgülü tip kapıların ölçüleri birbirinden farklılık göstermektedir. Hangi tip olursa olsun bütün kapılar dışarıdan kilitlene bilmeli ve menteşeler yükselen tip olmalıdır. Kapı kilitli olsa bile mutlaka içeriden açabilmeyi sağlayan fosforlu antipatik kol bulunmalıdır. Kapı kanatlarının arasına belli miktar yoğunlukta poliüretan enjekte edilmiştir. Bunun yanı sıra kapı kenarlarında özel malzemeler kullanılarak kapıların daha işlevsel hale gelmesi sağlanmalıdır. Bu ve buna benzer özelliklerin her biri firma tarafından belirlenmekte ve uygulanmaktadır. 

Soğuk oda kapısı desteğini vermekteyiz.

Soğuk odalar için kapıların temel amacı, ürünlerin yüklendiği ve boşaltıldığı kapının ısı yalıtımıdır. Bu nedenle, kapılar, inşaat, donanım “ısı köprüleri” var, ya da en azından onları azaltmak gerekir. Kapılar, soğutulmuş odalardaki sıcaklık koşullarına ve iş yüküne dayanmalıdır; bu nedenle, kapıları seçerken, doğru kapı tipini ve teknik özelliklerini seçmek önemlidir: boyut, yalıtım kalınlığı, vb.

SOĞUK ODA KAPILARI ÇEŞİTLERİ:
Menteşeli soğuk oda kapıları
Sürgülü soğuk oda kapıları
Bar soğuk oda kapıları
HANGİ SOĞUTMA KAPISI SEÇİLİR?
Hangi soğutma kapısının seçileceği konusunda genel öneriler:

Bir kişinin geçişi için küçük kapılar için sallanan kapıları kullanmak uygundur;
​Yoğun çalışma ile büyük kapı ve kapılar için − sürgülü olanlar; ​
Dikey, diğer kapı türlerini kurmak veya çalıştırmak mümkün olmadığında son çare olarak kullanmak daha iyidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1